Студентите от университети, които участват в редовна физическа активност, работят по-добре и се радват на по-добро психическо благосъстояние, според най-голямото проучване по темата за ползите от физическата активност
[vc_row row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“full_width“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column][vc_column_text]Тревожност, депресия, умора, стрес …, всичко това е част от ежедневието на eдин млад човек в днешния напрегнат и забързан свят. Какъв е ключът към справянето с тези проблеми и с последствията от тях?
Нов доклад от британските университети и висши училища (BUCS), Precor и шотландски студентски спорт (SSS) – наречен „British Active Students Survey“, установи, че насърчаването на физическа активност, подобрява личното благополучие на човек, психичното благополучие, социалното приобщаване и получаването на академично постижение и пригодност за заетост. Докладът бе публикуван на 10 юли.
Изследването е най-голямото по рода си до този момент, като в него участие са взели 6,891 студенти от 104 висши учебни заведения в Обединеното кралство. Малко над половината от респондентите (53%) отговарят на препоръчителните нива на физическа активност (150 минути умерена до интензивна физическа активност седмично), като 7,1% са класифицирани като неактивни (с по-малко от 30 минути умерена до енергична интензивност на физическата активност седмица).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“full_width“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column][vc_single_image image=“10120″ img_size=“large“ qode_css_animation=““][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“full_width“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column][vc_column_text]Eдин от всеки петима от тях е член на спортен клуб, различен от фитнес зала (21%), а 18% са членове на фитнес зали. Повече от половината от респондентите (53%) са членове на двете. Според доклада повече от 42% от студентите не знаят колко активни би трябвало да са, но тези, които са били активни, съобщават за значителни ползи.
По-активните студенти имат по-добри показатели от по-неактивните в четири аспекта на личното благополучие: удовлетвореност от живота, чувство за ценност, щастие и безпокойство.
Друго проучване показа, че по-младите поколения са по-самотни от средната възраст, а изследването го подкрепя – 19% от всички студентите чувстват самотни, и отговарят „хората едва ме познават“, а цели 16% казват – „хората са около мен, но не и с мен „. Неактивните се чувстват по изолирани, отколкото активните студенти. Почти една трета от неактивните анкетирани (31%) посочват, че обикновено или винаги чувстват, че хората едва ги познават.
Над 47% от активните споделят, че никога или рядко се чувства социално изолирани. Те също имат и по-високи нива на постижения, сравнено с неактивните. Аналогично, активните студенти се класифицираха по-високо в осем от 10 умения за намиране на работа, отколкото неактивните студенти – особено за работа в екип и шофиране. От активните студенти 65% заявяват, че са сравнително или много уверени, че ще бъдат наети в рамките на шест месеца след завършването им, в сравнение с 54% от тези, които са били неактивни.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“full_width“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column][vc_single_image image=“10121″ img_size=“large“ qode_css_animation=““][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=“row“ use_row_as_full_screen_section=“no“ type=“full_width“ text_align=“left“ css_animation=““][vc_column][vc_column_text]Авторите са използвали откритията, за да призоват университетите да създадат повече възможности за физическа активност и да повишат осведомеността за широк спектър от ползи, които тя носи.
Резултатите от този доклад предоставят чудесна възможност висшите учебни заведения да включат различни възможности за своите студенти да водят активен начин на живот за физическо, умствено и социално благоденствие.
Именно, за да улесни работата на училищата със спортните организации и да способства работата им заедно, BG Бъди активен разработи редица полезни ресурси за физическа активност вътре и извън училищата. Всички те са достъпни безплатно ТУК
Знаете ли, че броят на физически активните българи се увеличава спрямо 2013 година на фона на спад в останалите страни в Европейския съюз. Прочетете повече за положителната статистика в България
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]